Najlepsze kluby w Berlinie


Gruner Salon & Roter Salon

Adres:  Rosa-Luxemburg-Platz 2, Mitte
Dwa kluby w jednym. Atmosfera sali balowej z lat 20. XX w. Muzyka na żywo, dj'e i różnorodne gatunki muzyczne, w zależności od dnia tygodnia. Dojazd do stacji U-Bahn Rosa-Luxemburg-Platz.

Kaffee Burger

Adres: Torstr. 60, Mitte
Niewielki bar rodem z byłej NRD, ozdobiony mocnymi czerwieniami. Połączony jest z lokalem z muzyką na żywo oraz ze słynącą z ostrych imprez rosyjską dyskoteką otwartą dwa razy w miesiącu. W okolicy zabytki i muzea, a także duża baza hotelowa. Dojazd do stacji U-Bahn Rosenthaler Platz lub Rosa-Luxemburg-Platz.

Hardrock Cafe

Adres: Meineckestr. 21
Jeden z najbardziej znanych klubów na świecie. Dziś istnieje ponad 100 klubów w 36 krajach. Muzyka na żywo. Dojazd do stacji U-Bahn Kurfurstendamm.

Hard Rock Cafe w Berlinie

Hard Rock Cafe w Berlinie (fot. Wikimedia Commons / author Hard Rock Cafe)

Knaack

Adres: Greifswalder Str. 224, Prenzlauer Berg
Klub z indie rockiem, rockiem i popem, ale również z muzyką na żywo. Berlin kluby. Dojazd tramwajem do przystanku Am Friedrichshain.

Matrix

Adres: Warschauer Platz 18, Friedrichshain
Słynna dyskoteka, która zaspokoi gusta wszystkich miłośników parkietu. House, soul, rock i wiele innych. Dojazd do stacji U-Bahn Warschauer Strasse.

Pfefferberg/Blassi

Adres: Schonhauser Allee 176, Prenzlauer Berg
Bary, parkiety z różną muzyka i klub w piwnicy, a w lecie cudowny ogródek piwny z muzyką na żywo. Dojazd do stacji U-Bahn Senefelderplatz.

Metropol

Adres: Nollendorfplatz 5
Jedna z największych i najnowocześniejszych dyskotek w stolicy Niemiec. Zabytkowy budynek pełni również funkcję hali koncertowej oraz jest miejscem spotkań wielu młodych Berlińczyków. Dojazd do stacji U-Bahn Nollendorfplatz.

Metropol

Metropol (fot. Wikimedia Commons / author Manfred Brückels)

Privatclub

Adres: Pucklerstr. 34, Kreuzberg
Klub mieszczący się w piwnicy pod Markthalle z bardzo kameralną atmosferą oraz elektrycznym i nieprzewidywalnym pokazem świateł. Klientela nastawiona głównie na tańce, w różnym wieku. Otwarte w piątki i w soboty. Dojazd do stacji U-Bahn Gorlitzer Bahnhof.

Sage Club

Adres: Kopenicker Str. 78
Bardzo popularny lokal z trzema parkietami do tańca i z basenem. Selekcja przy wejściu. Dojazd do stacji U-Bahn Heinrich-Heine-Strasse.

SO 36

Adres: Oraninstr. 190, Kreuzberg
Mroczny, kultowy klub punkowy, który licznie odwiedzają geje i lesbijki. Czasem również muzyka na żywo, techno i taniec brzucha. W pobliżu klubu znajduje się lotnisko Berlin-Tempelhof. Dojazd do stacji U-Bahn Gorlitzer Bahnhof.

 

Additional information