Berlin - idealne miejsce na zakupy


Berlin poza tym, że jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych, jest również idealnym miejscem na zakupy! Wszyscy najwięksi projektanci mody i producenci odzieży tak jak w większości europejskich stolic mają tu swoje sklepy. Każdy dla kogo zakupy są przyjemnością będzie zadowolony. Jak na metropolię przystało, Berlin w każdej ze swoich dzielnic posiada mniejsze lub większe centrum handlowe. W większości przypadków są one podobne do tych najlepszych w Polsce, choć jest wiele sklepów, które nie mają swoich placówek u nas. Co prawda jest ich coraz mniej, ale wciąż można takie znaleźć. Największe oblężenie galerii handlowych i domów handlowych jest oczywiście przed świętami. Sklepy prześcigają się w zdobywaniu klientów dając coraz to wyższe rabaty, organizując wyprzedaże, by tylko zainteresować jak największą ilość potencjalnych klientów

 Wyprzedaże

Wyprzedaże w Berlinie (fot. Wikimedia Commons / author MOs810)

Największe centra handlowe znajdują się oczywiście w samym centrum, czyli na ulicy Kurfurstendamm i uliczkach od niej odchodzących. W zależności od tego na co mamy ochotę, możemy pospacerować uliczkami pełnymi sklepów i butików lub wybrać dom towarowy, w którym znajdziemy wszystko czego tylko zapragniemy. Jednym z takich domów towarowych jest KaDeWe, w którym znajdziemy praktycznie wszystko od galanterii skórzanej, poprzez sprzęt elektroniczny, komputerowy aż do całego piętra legendarnych smakołyków. Na najwyższym piętrze budynku znajduje się niedroga restauracja, w której podczas dobrego obiadku można również podziwiać Berlin przez wielkie okna. KaDeWe znane jest nie tylko z bogactwa oferowanych towarów, ale również z bijących przepychem dekoracji okazjonalnych, takich jak święta. Często organizowane są tu różnego rodzaju wystawy, wyprzedaże czy promocje. Po wyjściu z domu towarowego możemy udać się do pobliskiego Peek & Cloppenburg. Ten wielki, 5-piętrowy sklep oferuje odzież wielu znanych marek. Często można tu trafić na wyprzedaże i promocje, dzięki którym możemy kupić markowe ciuchy w przyzwoitej cenie.
Musimy pamiętać, że zakupy w takie metropolii jak Berlin, wymagają poświęcenia sporo czasu, aby choć wstępnie zapoznać się z oferowanym asortymentem. A w szczególności w okresie przedświątecznym Berlin jest jednym z najbardziej oleganych miast w Niemczech. Najlepiej na zakupy wybrać się do Berlina choć na dwa dni, by móc zobaczyć jak najwięcej. Na szczęście w centrach handlowych i ich pobliżach jest mnóstwo knajpek i ulicznych stoisk z jedzeniem oferujących niemiecki fast food, takich jak kiełbaska na ciepło z bułką i musztardą, bo zakupy są bardzo wyczerpujące.

Additional information