Rajska Wyspa pod Berlinem czyli Tropical Islands


Jadąc z Berlina na południe (ok 60km) znajduje się jedyne w swoim rodzaju miejsce na świecie:
rajska wyspaTropical Islands. Nagle naszym oczom ukazuje się wielka hala. Sztuczna wyspa tropikalna o wielkości 66tyś m kwadratowych na której odnajdziemy kawałek dżungli tropikalnej z oryginalną roślinnością, ptakami, piękną sztuczną plażą ze złotym piaskiem i wodospady spływające po skałach. W środku panuje stała temperatura 26st C i wilgotność 60% co sprawia, że poczujemy się jak na prawdziwej tropikalnej wyspie. Obiekt jest czynny cała dobę i przez cały rok.

Tropical Islands

 Tropical Islands  (fot. Wikimedia Commons / author Bmalina)

Atrakcje w Tropical Islands

Las Tropikalny

We wspaniałej dżungli będziemy mogli udać się na wspaniały spacer wśród 50000 drzew, krzewów i paproci. Po drzewach mających nawet 18 metrów wysokości pną się pnącza i orchidee. W lesie napotkamy ok 600 gatunków roślin pochodzących z rejonów dalekiej Azji, Oceanii i Ameryki Południowej. Na spacerze zobaczymy rośliny mięsożerne, kawowce, bananowce i wiele innych egzotycznych dla nas roślin, które będziemy mogli podziwiać z wijącej się między drzewami kilometrowej ścieżki. Dżungla posiada również wielu interesujących mieszkańców jak rożne gatunki ryb, ale też pawie, bażanty czy inne ptaki. 

Morze Południowe

Idealne miejsce do pływania i zabawy. Duża i szeroka sztuczna plaża ze złotym piaskiem i palmami to świetne miejsce do wypoczynku. Jeśli trafi się dobra pogoda to wpadające do środka hali promienie słoneczne dadzą nam naturalną opaleniznę. Woda ma temperaturę 28st C.

Laguna Bali

To przyjemność kąpieli i romantyczna atmosfera gdzie woda ma temperaturę 32st C. Laguna ma powierzchnię 1200m kwadratowych. Atrakcjami są sztuczne fale, kryte zjeżdżalnie oraz hydromasaże. Nad sztuczną plażą laguny są drzewa, piasek i palmy. Tam gdzie las tropikalny graniczy z laguną znajduje się grota z wodospadem to dodaje poczucie prawdziwej dżungli. W nocy ta część Tropical Islands zmienia się w przepiękną krainę mieniącą się różnymi kolorami

Wioska Tropikalna

Wioskę tworzy fascynująca zabudowa oryginalnych budowli z Borneo, Bali, Samoa i Tajlandii. Tutaj znajdziemy większość restauracji Tropical Islands. Na centralnie położonej scenie Wayang wśród tropikalnej architektury odbywają się fascynujące pokazy tańca i nie tylko.

African Jungle Lift

Jeśli chcemy przeżyć przygodę musimy udać się na African Jungle Lift. Jest to rodzaj dziwnej jedynej w swoim rodzaju windy. Aby się tam  dostać musimy przez ścieżkę Lasu Tropikalnego, a następnie przejść przez wiszący most i tunel, następnie zająć miejsce na ławce imitującej pień drzewa. Ławka podjeżdża do góry na wysokość 20 metrów skąd będziemy mogli podziwiać niesamowity widok na cały obiekt. A szybki zjazd w dół zagwarantuje nam niezapomniane i szalone wrażenia.

Zjeżdżalnia wodna

Najwyższa wieżowa zjeżdżalnia wodna w Niemczech o wysokości 27 metrów dostarczy nam bardzo dużo atrakcji. Na górze czekają na nas 4 różne ślizgawki. Od najłagodniejszej, rodzinnej na której będziemy zjeżdżać na specjalnych oponach do zjeżdżalni turbo, na której zjeżdżać będziemy z prędkością nawet 70km/h. Wszystkie zjeżdżalnie w Tropical Islands posiadają certyfikat niemieckiego TÜV.

Loty balonem

Możemy poszybować balonem i podziwiać rajską wyspę z lotu ptaka na 2 różne sposoby. 2-osobowym balonem na linie  i wzbić się na wysokość 55metrów na ok 10 minut, skąd będziemy mogli zrobić zdjęcia całej hali Tropical Islands, lub 20 minutowy lot klasycznym balonem nad tropikami gdzie będziemy mogli rozkoszować się wspaniałym widokiem roślinnego świata.

 

Additional information